Παρασκευή, 12 ΑυγούστουΚαλώς ήρθατε!!
Shadow

Το καλοκαίρι έχει στην Ευρώπη μια δουλειά…

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε και τον ΠΑΣ Γιάννινα με σκορ 4-0 και κλείδωσε το εισιτήριο του για το Conference League της ερχόμενης περιόδου!

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς κατέβασε τη γνωστή ενδεκάδα με Μπρινιόλι, Κώτσιρα, Σένκεφελντ, Βέλεθ, Χουάνκαρ, Πέρεθ, Βιγιαφάνιες, Γκατσίνοβιτς, Αϊτόρ και Παλάσιος. Μοναδική αλλαγή ήταν η είσοδος του Φεντερίκο Μακέντα στην κορυφή της επίθεσης.

Οι πράσινοι μπήκαν από την αρχή δυνατά με σκοπό να καθαρίσουν όσο πιο νωρίς γίνεται το παιχνίδι και να έχουν ένα ήσυχο βράδυ στην Λεωφόρο. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα έκανε ένα ακόμη μεστό παιχνίδι χάνοντας πολλές ευκαιρίες. Τελικά στο 37′ ο Λούκας Βιγιαφάνιες με ένα πλασέ στο παραθυράκι από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-0 και το ματς ξεκλειδώνοντας την άμυνα του ΠΑΣ!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και μετέτρεψε το ματς σε θρίαμβο πετυχαίνοντας τρια τέρματα με τους Μαουρίσιο, Καρλίτος και Χουάνκαρ!

Τα πράγματα είναι απλά.

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε τον πρώτο στόχο του που ήταν η έξοδος στην Ευρώπη από το πρωτάθλημα κάνοντας πολύ μεγάλα παιχνίδια.

Τώρα άπαντες συγκεντρώνονται στο κύπελλο και τον μεγάλο τελικό!