Δευτέρα, 3 ΟκτωβρίουΚαλώς ήρθατε!!
Shadow

ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ ΤΡΟΠΑΙΩΝ!!!

Ο πρωταθλητής Ελλάδος Παναθηναϊκός διπλασίασε τους τίτλους για τη φετινή σεζόν κατακτώντας και το Λιγκ Καπ!!!

Με πέντε χιλιάδες πράσινους πιστούς στο πλευρό τους να δίνουν ένα ακόμη μάθημα κερκίδας οι πράσινοι νίκησαν τον ΠΑΟΚ με 3-0 σετ στο κλειστό του ΟΑΚΑ και έκαναν νταμπλ!!!

Το ματς

Από την έναρξη του παιχνιδιού, φάνηκε πως η αναμέτρηση θα είναι πολύ δυνατή, με τις επιθέσεις των δύο ομάδων ήταν πολύ δυνατές, ενώ ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που στην αρχή κατάφερε να πάρει προβάδισμα στην αρχή του πρώτου σετ (1-3). Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να αντιδράσει γρήγορα, με τον Ντε Ντρις σε πολύ καλή μέρα να παίρνει κεφάλι στο σκορ με 8-5.

Στην συνέχεια του πρώτου σετ, ο «δικέφαλος του Βορρά» κατάφερε να μείνει κοντά στο σκορ, ωστόσο οι «πράσινοι» έδειξαν την δύναμη τους και επικράτησαν με 25-19.

Στο δεύτερο σετ τα πράγματα για του γηπεδούχους ξεκίνησε πιο εύκολα, καθώς ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με τρεις πόντους (5-2), όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν άμεσα σε 8-8 και ανέτρεψαν και το σκορ, για να πάρουν προβάδισμα +2 (12-14). Στους τελευταίους πόντους του σετ το πάλεψαν και οι δύο, ωστόσο νικητές στο δεύτερο σετ αναδείχθηκαν οι «πράσινοι», με 27-25.

Στο τρίτο σετ και πάλι ο Παναθηναϊκός ήταν αυτός που είχε τον πρώτο λόγο και το κεφάλι στο σκορ, καταφέρνοντας να κατακτήσει και το 3ο σετ με 25-23. Έτσι ο Παναθηναϊκός κατέκτησε τον δεύτερο εγχώριο τίτλο και τέταρτο στο τμήμα βόλεϊ του συλλόγου (2 σε άνδρες, 2 σε γυναίκες).