Δευτέρα, 26 ΣεπτεμβρίουΚαλώς ήρθατε!!
Shadow

Άλωσαν την Πυλαία και έφυγαν για τελικό!

#

Ο γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκού νίκησε με 3-2 σετ τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη, έκανε το 2-0 στη σειρά των ημιτελικών και έκλεισε θέση στους τελικούς της Volley league!

Ο ΠΑΟΚ μπήκε στο ματς αποφασισμένος να μείνει… ζωντανός για την πρόκριση και πήρε άνετα το πρώτο σετ με 25-15, ενώ ο Παναθηναϊκός απάντησε με αντίστοιχο τρόπο, ισοφαρίζοντας σε 1-1 σετ με 25-13.

Στο τρίτο σετ το ματς πήρε φωτιά. Οι γηπεδούχοι διατήρησαν ελαφριά υπεροχή (14-10), με τις φιλοξενούμενους να παίρνουν το προβάδισμα με 19-18. Το θρίλερ συνεχίστηκε, με τις δύο ομάδες να φτάνουν χέρι χέρι στο φινάλε (23-23, 25-25) και τον ΠΑΟΚ να παίρνει ξανά το προβάδισμα για το 2-1 με 27-25.

Ο Παναθηναϊκός ανέκτησε τις δυνάμεις του στο τέταρτο σετ και ισοφάρισε ξανά άνετα με 25-13, στέλνοντας το ματς στο τάι μπρέικ.

Εκεί ο ΠΑΟΚ μπήκε πιο δυνατά και πήρε το προβάδισμα με 10-9, όμως οι «πράσινες» με κορυφαία τη Γκρόθες πάτησαν… γκάζι και πήραν τη μεγάλη νίκη για το 3-2 σετ με 15-12.

Τα σετ: 25-15, 13-25, 27-25, 13-25, 12-15