Τρίτη, 28 ΙουνίουΚαλώς ήρθατε!!
Shadow

Δεν γίνεται να είσαι Παναθηναϊκός και να χαίρεσαι με την αποφυγή της απόλυτης συντριβής…

Ο Παναθηναϊκός είχε απόψε απέναντι του στο Τελ Αβίβ μια πολύ κακή Μακάμπι που την έκανε να φαίνεται ομάδα επιπέδου NBA για περίπου 34 λεπτά. Κι όμως οι παίκτες του Δημήτρη Πρίφτη έφτασαν να χάνουν μέχρι και με 20 πόντους πετώντας λευκή πετσέτα από το πρώτο ημίχρονο όπου έβαλαν ΜΟΛΙΣ 23 πόντους.

Στα τελευταία έξι λεπτά οι Μέικον, Ουάιτ, Παπαπέτρου έδωσαν τα πάντα για να γυρίσουν το ματς και έφτασαν τη διαφορά στο -3. Η ήττα όμως τελικά ήρθε με σκορ 77-73.

Αυτή η ήττα ούτε περήφανη είναι, ούτε διδακτική, ούτε τίποτα. Είναι μια κακή και ντροπιαστική ήττα με κάτω τα χέρια που η ανατροπή της βασίστηκε σε ένα “γιουρούσι” ορισμένων παικτών με ποιότητα απέναντι σε έναν αντίπαλο που είναι σε πολύ κακή κατάσταση.

Μετά την ήττα από την Μπασκόνια κανείς δεν μίλησε γιατί η ομάδα προσπάθησε και πάλεψε. Απόψε στο Τελ Αβίβ είδαμε ένα αδιανότητο σκορποχώρι. ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ.

Δεν θα κάτσουμε να αναλύσουμε το αγωνιστικό κομμάτι. Δεν έχει καμία απολύτως σημασία…