Δευτέρα, 6 ΔεκεμβρίουΚαλώς ήρθατε!!
Shadow

Καθάρισε στο φινάλε ο Κρυπαράκος για την Κ-19

Η ομάδα Κ19 του Παναθηναϊκού επικράτησε με 1-0 της αντίστοιχης του Παναιτωλικού στο προπονητικό κέντρο του Κορωπίου. Ο Κρυπαράκος ήταν εκείνος που έλυσε τον “γόρδιο δεσμό” και έκανε στις καθυστερήσεις το τελικό αποτέλεσμα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Βαγγέλη Σάμιου ήταν υποτονικοί. Στην επανάληψη δημιούργησαν ευκαιρίες και βρήκαν λίγο πριν τη λήξη το γκολ που εναγωνίως έψαχναν.

Το γκολ προήλθε μετά από όμορφη προσπάθεια και σουτ του Βολάκη, με τον ο Κρυπαράκο να παίρνει το ριμπάουντ και να στέλνει εύκολα τη μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας το τρίποντο στους Νέους του Παναθηναϊκού.

Μετά τη νίκη τους αυτή, οι “πράσινοι” έφτασαν τους 21 βαθμούς μετά από 10 αγώνες στο πρωτάθλημα Κ19 της Superleague και παρέμειναν στην 4η θέση της βαθμολογίας.