Τετάρτη, 28 ΣεπτεμβρίουΚαλώς ήρθατε!!
Shadow

Kρίμα κι άδικο…

Ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε απέναντι στην Σλάβια Πράγας. Παρόλο που ήταν ισοπεδωτικός ήρθε ισόπαλος 1-1.

Οι κυπελλούχοι Ελλάδος έχασαν σωρεία ευκαιριών ειδικά στο πρώτο ημίχρονο για να πετύχουν όχι ένα άλλα τρια γκολ και ταυτόχρονα αδικήθηκαν κατάφορα από τον Άγγλο ρέφερι ο οποίος δεν έδωσε δυο πέναλτι υπέρ των πρασίνων και την αποβολή του τερματοφύλακα της Σλάβια στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Οι πράσινοι έκαναν το 1-0 στο 60′ με τον Σποράρ ύστερα από καταπληκτική σέντρα του Χουάνκαρ.

Στη συνέχεια οι Τσέχοι ανέβασαν ρυθμούς χωρίς όμως να απειλήσουν ιδιαίτερα. Το μοιραίο ήρθε στο 95′ ύστερα από τραγικό λάθος του Καμπετσή σε παράλληλη πάσα του προς το κέντρο της άμυνας.

Η ομάδα έδωσε ΤΑ ΠΑΝΤΑ παρά τα κενά της. Στάθηκε άτυχη, αδικήθηκε και δεν είχε παίκτη από τον πάγκο που θα του έδινε υψηλό ρυθμό στα χαφ.

Ψηλά το κεφάλι όμως!

Αυτή η ομάδα όμως με τις μεταγραφές που θα γίνουν, στην Ελλάδα μπορεί ακόμη και πρωτάθλημα!