Δευτέρα, 6 ΔεκεμβρίουΚαλώς ήρθατε!!
Shadow

ΨΥ-ΧΑ-ΡΕΣ!!!

Ο ΜΑΧΗΤΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ έκανε την ανατροπή της χρονιάς!!!

Έφερε τούμπα το -18 του πρώτου ημιχρόνου και επικράτησε του Ολυμπιακού στο κλειστό “Παύλος Γιαννακόπουλος” με σκορ 76-73, ισοφαρίζοντας τη σειρά σε 2-2.

Ο Παναθηναϊκός έκανε κατάθεση ψυχής στο δεύτερο ημίχρονο και με άμυνα ζώνης που έσπαγε κόκκαλα, μπλόκαρε την επίθεση του Ολυμπιακού και κλείδωσε τις Σταμολάμπρου και Κόστοβιτς. Έτσι κατάφερε να γυρίσει το 33-51 του πρώτου μέρους και να πάρει μια συγκλονιστική νίκη.

Το «τριφύλλι» ροκάνισε σταδιακά τη διαφορά, με την ασταμάτητη Κόλμπι Μόργκαν να βγαίνει μπροστά στο τρίτο δεκάλεπτο κα να δίνει πολλές λύσεις στην επίθεση. Στην τέταρτη περίοδο Χατζηνικολάου, Δίελα και Ριντ σκόραραν σε κρίσιμα σημεία του αγώνα και έφεραν την ολική ανατροπή για το «τριφύλλι» που σε κρίσιμο σημείο του αγώνα βρέθηκε στο +3 (74-71, 1’40” για το τέλος). Επίσης η Ριντ στο πρώτο ημίχρονο ουσιαστικά κράτησε μόνη της ζωντανές τις όποιες ελπίδες υπήρχαν.

Η σειρά επιστρέφει στο ΣΕΦ με τον νικητή να παίρνει το πρωτάθλημα!

Υ.γ.: ΌΠΩΣ ΤΟ ’99….

Τα δεκάλεπτα: 20-22, 33-51, 59-63, 76-73.