Δευτέρα, 3 ΟκτωβρίουΚαλώς ήρθατε!!
Shadow

Του πήρε το “σκαλπ” αφού πρώτα τον διέλυσε!

Ο Παναθηναϊκός στην κυριολεξία διέλυσε τον Ολυμπιακό μέσα στο Ρέντη με σκορ 1-3 στα σετ παίζοντας καταπληκτικό βόλεϊ και αναγκάζοντας τον… πύρινο κόσμο να διακόψει προσωρινά το ματς, όταν έβλεπε πως η “σφαλιάρα” πήγαινε σύννεφο πάνω στο ταραφλεξ από τον Ρανγκέλ και την παρέα του.

Με αυτό το διπλό ο Παναθηναϊκός έσπασε το αήττητο του Ολυμπιακού και ανέβηκε στην κορυφή της Volley League!

Το πρώτο σετ ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται συνεχώς στο σκοράρισμα. Μετά το 12-12 όπου πήγαιναν μαζί, οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν τρομερό παιχνίδι και άνοιξαν τη διαφορά στο +4 (17-13). Τα πολλά λάθη του «τριφυλλιού» από εκείνο το σημείο και μετά, επέτρεψαν στην ομάδα του Καζάζη να φτάσει εύκολα στο 1-0 (25-20).

Στο τρίτο σετ υπήρχε μόνος ένας πρωταγωνιστής και αυτός ήταν ο Παναθηναϊκός. Από το 4-5, οι «πράσινοι» έφτασαν στο 4-10 με τη διαφορά να μεγαλώνει συνεχώς και να φτάνει σε άπιαστα επίπεδα για τον Ολυμπιακό, αφού στους παίκτες του Ανδρεόπουλου και κυρίως του Ρανγκέλ και Στάλεκαρ, «έβγαιναν» τα πάντα. Στο 11-21 υπήρξε διακοπή 10’ αφού έπεσαν δύο αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο, με τους φιλοξενούμενους να ολοκληρώνουν εύκολα το 1-2 (14-25).

Ο ρυθμός ήταν ξεκάθαρα υπέρ του Παναθηναϊκού, αφού από την αρχή του τέταρτου σετ πήγε στο +3 (3-6). Ο Ολυμπιακός δεν μπορούσε να αντιδράσει, και η διαφορά μεγάλωνε (7-14). Οι Πειραιώτες το πάλεψαν δύο φορές (12-16, 21-23), όμως το αδιαπέραστο μπλοκ του «τριφυλλιού» σε συνδυασμό με τον τρομερό Πρωτοψάλτη, του έδωσαν τη νίκη με 3-1 (21-25).