Δευτέρα, 6 ΔεκεμβρίουΚαλώς ήρθατε!!
Shadow

Η “σφαγή” του μπάσκετ γυναικών στο ΣΕΦ με ονόματα και διευθύνσεις

Το sdna.gr και η στήλη slum dunk έφεραν στο φως ορισμένα από τα τραγελαφικά περιστατικά που συνέβησαν στον αγώνα του περασμένου Σάββατου ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος μπάσκετ γυναικών.

Πρόκειται για το ματς που δεν είχε κανενός είδους τηλεοπτική κάλυψη, με αλλαγή διαιτητών την τελευταία στιγμή και συνολικές βολές 19-2 υπέρ του Ολυμπιακού.

Πάμε να τα δούμε σιγά σιγά με βάση το δημοσίευμα της συγκεκριμένης στήλης:

“Οκτώ λεπτά πριν τη λήξη, η Φοντέιν του Ολυμπιακού που ήταν για 40 λεπτά πάνω στην πρώτη σκόρερ του Παναθηναϊκού τη Ριντ, θεωρήθηκε ότι έπαιξε κανονική άμυνα με χέρια και πόδια. Κάθετη.”

Εδώ η Αλεξανδρή έκλεψε τη μπάλα και οι διαιτητές είδαν ότι δεν πάτησε τη γραμμή του κέντρου, άρα δεν ήταν μπρος-πίσω. Σκορ 56-54 και 3:02 για τη λήξη όπως δείχνει ο φωτεινός πίνακας.

-Κι εδώ 7:30 για τη λήξη, η φάση σφυρίχτηκε αμυντικό φάουλ.

Μην το κουράζουμε το θέμα με φάσεις χωρίς λόγο. Αυτοί που ξέρουν, ξέρουν. Κι όσοι δρουν, αναπόφευκτα προκαλούν αντιδράσεις. Οι «Γκρίζοι Λύκοι» έγραφαν την προηγούμενη εβδομάδα, πριν από το ματς, ότι ένα συγκεκριμένο μέλος της ΚΕΔ, πήρε πάνω του, τους ορισμούς, γιατί ήξερε ότι αν ξεκινήσει 0-2 η σειρά των τελικών, θα πρέπει να μπει να σφυρίξει ο ίδιος για να γυρίσει.